Du är här:Start > Kontakt > Kontaktpersoner > RPG

Kontaktpersoner

Medarbetare

Johanna Fredrixon Pastor och församlingsföreståndare

076-321 91 97
johanna@ingarpsmissionskyrka.se

Joel Samuelsson Pastor och vice församlingsföreståndare

073-541 70 06
joel@ingarpsmissionskyrka.se

Styrelsen

Agneta Johansson Församlingsordförande

0381-400 47
070-570 49 13
herderyd@gmail.com

Heléne Karlsson Kassör i församlingen

073-442 80 80
helene.karlsson74@gmail.com

Daniel Björketun Styrelsemedlem

0381-411 72
070-278 75 12
daniel.bjorketun@vetlanda.se

Anders Saldner Styrelsemedlem

0381-401 63
076-209 38 87
saldneranders@gmail.com

Henrik Källner Styrelsemedlem

070-375 27 24

Rose-Marie Herbertsson Sekreterare i församlingsstyrelsen

0381-400 86
070-238 79 45
rosiherbertsson@gmail.com

Anna Karin Frisk Vice sekreterare i församlingsstyrelsen

070-387 26 38
annakarin.frisk@eksjo.se

Equmenia Ingarp

Jonatan Herbertsson Ordförande i Equmenia Ingarp

0381-400 87
073-512 12 13
hebbe_maldini@hotmail.com

Ingarps Ungdomskör

Frida Frisk Bokningsansvarig för Ingarps Ungdomskör

070-689 12 28
fridaochmikael@gmail.com

Uthyrning

Margaretha Martinsson Ansvarig för uthyrning

0381-400 90
073-031 73 00
m_ingarp@yahoo.se

Hemsidan

Lukas Hjalmarsson Hemsideansvarig

070-399 60 77
lukas_hjalmarsson@hotmail.com

Ingemar Ohlsson Ansvarig register och hemsida

073-023 35 02
ingemar.ohlsson@bitlog.se

Vaktmästare

Gerd Ohlsson Vaktmästare

072-338 01 46

RPG

Flera av församlingens pensionärer är medlemmar i RPG (Riksförbundet PensionärsGemenskap).

RPG är en ideell och partipolitiskt obunden pensionärsorganisation som har sin grund i kristna värderingar. Den verkar för äldres rätt och villkor och är öppen för alla. RPG:s verksamhet syftar till opinionsbildning i för pensionärer angelägna frågor, förmedling av samhällsinformation, berikande aktiviteter och gemenskap.

Hemsida för Småland-Ölands distrikt: www.rpg-smaland-oland.se

Hemsida för riks-RPG: www.rpg.org.se

EKSJÖ RPG-FÖRENINGS STYRELSE

Ordförande: Evan Brunehult, 0381-711 73, 070-576 61 33, evan_brunehult@hotmail.com

Vice ordförande: Håkan Dufva, 070-214 13 06. hakan.dufva@gmail.com

Sekreterare: Lisbeth Johnson, 073-023 51 39. lisbeth.johnson@outlook.com

Vice sekreterare: Clara Henriksson, 0381-127 77, 070-655 76 88, clara.hson@gmail.com

Kassör: Göran Gustafsson, 0381-133 09, 070-677 59 14, goranhusar10@gmail.com

Margit Kenneteg, 0381-165 44, 070-243 61 36

Christer Svensson, 070-210 55 04, christersvensson29@gmail.com

Relaterad information

Mer under Engagemang