Du är här:Start > Kontakt > Kontaktpersoner

Kontaktpersoner

Medarbetare

Johanna Fredrixon Pastor och församlingsföreståndare (föräldraledig till och med augusti 2018)

076-321 91 97
johanna@ingarpsmissionskyrka.se

Joel Samuelsson Pastor

073-541 70 06
joel@ingarpsmissionskyrka.se

Sven Holmqvist Pastor

070-620 42 99
sven@ingarpsmissionskyrka.se

Vice församlingsföreståndare

Leif Martinsson Vice församlingsföreståndare

070-318 82 10
martinsson.leif@yahoo.se

Styrelsen

Anders Wiberg Församlingsordförande

0381-77 37 37
070-219 84 71
anders.wiberg@husqvarnagroup.com

Heléne Karlsson Kassör i församlingen

073-442 80 80
helene.karlsson74@gmail.com

Agneta Johansson Sekreterare i församlingen

0381-400 47
070-570 49 13
herderyd@gmail.com

Dorothea Lovén Vice sekreterare i församlingen

0381-401 56
076-038 43 73
dorothea.loven@eksjo.se

Daniel Björketun 

0381-411 72
070-278 75 12
daniel.bjorketun@vetlanda.se

Anders Saldner 

0381-401 63
076-209 38 87
saldneranders@gmail.com

Henrik Källner 

070-375 27 24

Equmenia Ingarp

Jonatan Herbertsson Ordförande i Equmenia Ingarp

0381-400 87
073-512 12 13
hebbe_maldini@hotmail.com

Ingarps Ungdomskör

Frida Frisk Bokningsansvarig för Ingarps Ungdomskör

070-689 12 28
fridaochmikael@gmail.com

Uthyrning

Margaretha Martinsson Ansvarig för uthyrning

0381-400 90
073-031 73 00
m_ingarp@yahoo.se

Hemsidan

Lukas Hjalmarsson Hemsideansvarig

070-399 60 77
lukas_hjalmarsson@hotmail.com

Ingemar Ohlsson Ansvarig register och hemsida

073-023 35 02
ingemar.ohlsson@bitlog.se

Vaktmästare

Gerd Ohlsson Vaktmästare

072-338 01 46